Roseville Youth Soccer Club
 

Congratulations to the following Roseville Competitive teams





Davis Legacy Cinco de Mayo May 4, 2014
Envy U11G - Second Place

CUFA (Come up for Air) Tourn. South Lake Tahoe June 21st-22nd

U10B Rebels - First Place

 

ARFC Independence cup June 28-29, 2014
Envy U11G - First Place

FC Elite U9B - 3rd Place​
 
Copa Do Campeonato   July 12-13, 2014
Teen Titans U16G - Second Place

Santa Cruz Breakers Tournament July 16-17, 2014
 U11B- FC Steel Third Place

Junction City Tournament July 19-20, 2014

 U10B Rebels - First Place

U14B Siege - First Place

Rampage U9B - 1st Place

Blackhawks U12B - Second Place

Strikers U9G - second place



Folsom Challenge Cup July 19/Jul 20th 2014

FC Elite U9B - 1st Place

Mustang Stampede - July 19, 2014
U11G Envy- First Place

Peach Classic Tournament July 19-20, 2014

 U10G- Blast - First Place

Elk Grove Sunstroke Tournament July 26-27, 2014

 U16G- Teen Titans- First Place

​Auburn Gold Rush Classic Tournament August 9-10, 2014
 U10B- Rebels First Place
11G Fire - First Place

Rampage U9B - 2nd Place

 Folsom Girls Invitational August 9-10, 2014
U16G Teen Titans - First Place

Vacaville Shootout - August 9-10, 2014
 U11B- FC Steel - First Place

Placer United Jr's Cup - August 9, 2014
U11G Envy- 2nd Place


​Davis Legacy Super Clasico Tournament August 16-17, 2014

 U11B- FC Steel Third Place

Envy U11G - Third Place

 
Land Park Cup, Aug 16-17, 2014

Rampage U9B - 2nd Place

​Fort Bragg Skunk Train Tournament August 16-17, 2014
 U10B - Rebels Third Place

Rage U17G - 3rd Place

Rocklin Quarry Blast Tournament August 16-17, 2014
 U10G- Dream Team Second Place

Rocklin Quarry Classic August 22-24, 2014

U16G Teen Titans - 1st Place

U14B Siege - 1st Place

 

Rick Hitch Fall Classic Sept 26/26 2014

FC Elite U9B - 1st Place

Dream Team U10G - 1st Place

 Teen Titans U16G - First place

FC Steel U11B- First Place

Rampage U9B - 2nd Place

Rebels U10B- 2nd Place

Champions Cup - September 27th and 28th

Envy U11G - 1st Place

Azzurri Pumpkin Kick Classic - October 25th and 26th

Rebels U10B- 3rd Place

Roseville Fire U11G - 1st place

SacUnited Boofest - October 25th and 26th

Dream Team U10G- 2nd Place

Futures 10G - 3rd Place

Ghost Games - October 25th and 26th

Blast U10G- 2nd Place

Blackhawks U12B - Second Place

 Granite Bay Ghost & Goals - October 25-26, 2014
Rage U17G - 2nd Place